V krmivách pre domáce zvieratá sa brabrabravčovéo používať ako čerstvé mäčerstvé mäsoavčovémäsoo, vykostené bravčové mäso, čerstvo pripravené bravčové mäso) alebo ako vopred pripravená suchá mäsová surovina (bravčové múčka, sušené bravčové mäso, dehydrované bravčové mäso). Keď je zložka uvedená jednoducho ako „bravčové mäso“, zvyčajne odkazuje na čerstvú formu.

Napriek tomu, že bravčové mäso bolo kedysi považované za problémovú zložku pre psov, je dnes všeobecne uznávané ako dobrý, veľmi chutný zdroj mäsa. Napriek tomu sa zriedkavo vyskytuje v psích potravinách, čo z neho robí „nový proteín “ pre mnoho psov. Krmivo na báze bravčového mäsa môže byť obzvlášť užitočné pre psov s alergiou, pretože je nepravdepodobné, že nastala by alergická rekcia na niečo, čomu nebol pes nikdy vystavený.

Bravčové mäso, rovnako ako väčšina mäsa z cicavcov, však obsahuje vyššie úrovne purínov a iných minerálov (najmä v krmivách v dôsledku vyššieho obsahu kostí), ktorým by sa mali vyhnúť psy s problémmi pri močení.

Nevarené bravčové mäso tiež nesie vyššie riziko parazitárnej infekcie ako väčšina mäsa, takže je vždy najlepšie surové bravčové mäso dôkladne variť pred kŕmením. Suché, konzervované a všetky ostatné varené komerčné psie krmivá sú vždy bez parazitov.

Rovnako ako u všetkých druhov mäsa, kvalita bravčového mäsa používaného v krmivách pre domáce zvieratá sa môže značne líšiť, takže pre bližšie informácie o bravčovom mäse nachádzajúcom sa v jedle vášho psa, kontaktujte priamo výrobcu.

 

Prihlás sa k odberu

Prihásením k odberu bulletinu získaš okamžite informácie o novýh recenziách a príspevkoch.

Ďakujem, že ste sa prihlásil k odberu. Na dokončenie registrácie ešte musíte potvrdiť objednáku v maily, ktorý som vám práve poslal.