Celulóza je nestráviteľná časť mnohých rastlín. Jedná sa vlastne o vlákninu, ktorá podporuje trávenie, pretože ako nestráviteľná časť potravy zostáva v čreve a núti ho k pohybu (motilite). Tým sa natrávená potrava pohybuje smerom zo žalúdka a dvanástnika k hrubému črevu a konečníka a počas priechodu tenkým črevom sú uvoľnené živiny postupne vstrebávajú. Celulóza je prítomná vo všetkých rastlinných bunkách a čistá celulóza je čistý biely prášok, typickým predstavcelulózaistej celulózy je buničitá vata. Zdrojom, bohatým na celulózu (vlákninu) sú niektoré druhy zelenín, napr. repné orezky. Pri ťažkostiach s vyprázdňovaním je možné použiť krmivo s väčším obsahom vlákniny a tak prirodzenou cestou pomôcť psom, ktorí (rovnako ako ľudia) môžu trpieť zápchou. Na druhú stranu, nadmiera vlákniny v niektorých krmivách vedie k hnačkám. Preto krmivá s prevahou rastlinných zložiek (obilniny, zelenina, ovocie) nad živočíšnymi (mäsom, vnútornosťami atď) často spôsobujú hnačky a nadmieru objemnú stolicu. Čistá celulóza v práškovej forme je veľmi kontroverzná a odporúčame vyhnúť sa krmivám, ktoré ju obsahujú. Môže sa skrývať aj pod názvom vlákna celulózy, čistená celulóza atď.

Ste na stránkach recenzií krmív pre psy. Krmivá nepredávame, ak chcete niektoré krmivo kúpiť pre svojho psa, navštívte niektorú stránku predajcov, alebo obchod s chovateľskými potrebami. Skryť

Prihlás sa k odberu

Prihásením k odberu bulletinu získaš okamžite informácie o novýh recenziách a príspevkoch.

Ďakujem, že ste sa prihlásil k odberu. Na dokončenie registrácie ešte musíte potvrdiť objednáku v maily, ktorý som vám práve poslal.