Chondroitín vo forme chchondroitínulfátu je prirodzenou súčasťou chrupaviek, preto je v malom množstve prítomný prakticky vo všetkých krmivách. Má protizápalové účinky a blokuje enzýmy, degradujúce chrupavku pri osteoartróze. Preto je súčasťou radu kvalitných krmív, určené špeciálne pre psy – seniorov. Nahrádzať tieto špeciálne krmivá variantom light je chybou, riešením môže byť pridanie špeciálnych produktov, obsahujúcich chondroitín. Väčšie množstvo chondroitínu tiež obsahujú krmivá pre psov väčších plemien alebo pre šteňatá väčších plemien, kde podporujú priaznivý vývoj chrupaviek kĺbov. Ak je chondroitín dodaný do krmív, jeho zdroj je prírodný, väčšinou hovädzie, alebo hydinové chrupavky.

 

Ste na stránkach recenzií krmív pre psy. Krmivá nepredávame, ak chcete niektoré krmivo kúpiť pre svojho psa, navštívte niektorú stránku predajcov, alebo obchod s chovateľskými potrebami. Skryť

Prihlás sa k odberu

Prihásením k odberu bulletinu získaš okamžite informácie o novýh recenziách a príspevkoch.

Ďakujem, že ste sa prihlásil k odberu. Na dokončenie registrácie ešte musíte potvrdiť objednáku v maily, ktorý som vám práve poslal.