Na obale každého krmiva pre psov nájdete hladiny štyroch makroživín – bielkovín, tukov, vlákniny a popola. Pre niektorých majiteľov psov (pozri nižšie) môžu byť tieto hodnoty veľmi dôležité, takže pri každom hodnotení krmiva poskytujeme nutričné čísla, ktoré pomôžu pri porovnávaní rôznych potravín. Ciferníky ukazujú percentá výživných látok po odstránení vody, čo vám umožňuje priamo porovnať výživu suchých potravín s mokrými potravinami. Pridávam aj hodnotu sacharidov, pričom vychádzam z dostupných údajov výrobcu.

Otázkou je, či nutné venovať pozornosť úrovní živín? Možno vás prekvapím, ale pravdepodobne nie. Pokiaľ je váš pes v poriadku, má sa dobre a nemal žiadne zdravotné problémy v minulosti, je pravdepodobné, že hladinami makroživín vášho krmiva pre psov nebudete musieť zaťažovať vašu myseľ. Ak na druhej strane váš pes patrí do jednej z nižšie uvedených skupín, môže byť potrebné sledovať a zvažovať hladinu živín.

Psy s nadváhou: ak váš pes potrebuje schudnúť, skúste vyhľadať potravu s nižšou hladinou tukov a sacharidov.

Hladní psi: Pre veľmi „žravých“ psov môže dieta s vysokým obsahom vlákniny skutočne pomôcť spomalením trávenia a tým, že sa cíti dlhšie nasýtený, plný.

Vysoko výkonné psy: Najlepšie zdroje energie pre psa sú tuky a bielkoviny, takže ak váš pes vykonáva každodennú dôslednú aktivitu, môže mať prospech z potravy s nadpriemerným obsahom tukov a bielkovín.

Šteňatá: Šteniatka potrebujú dostatok bielkovín a tuku na udržanie zdravého rastu.

Zdravotné problémy: Mnoho zdravotných problémov môže byť zmiernených alebo dokonca vyliečených stravnými zmenami, takže ak váš pes trpí čímkoľvek, od svrbiacej kože po rakovinu, opýtajte sa svojho veterinára, aké úrovne makroživín by boli najlepšie.

Akonáhle máte predstavu o najlepšom nutričnom profile pre vášho psa, viete si na základe našich údajov vybrať najvhodnejšie krmivo pre svojho miláčika.

Prihlás sa k odberu

Prihásením k odberu bulletinu získaš okamžite informácie o novýh recenziách a príspevkoch.

Ďakujem, že ste sa prihlásil k odberu. Na dokončenie registrácie ešte musíte potvrdiť objednáku v maily, ktorý som vám práve poslal.