Divina sa v krmivách pre domácich miláčikov používa buď vo forme čerstvého mäsa (čerstvé mäso, vykostené mäso, čerstvo pripravmäso://krmivoprepsa.sk/cerstve-maso“>čerstvé mäsobo vo forme vysušenej masovej múčky (zverinová múčka, sušené mäso z diviny, dehydrované mäso). Pokiaľ je v zložení výrobku uvedená divina, spravidla sa vzťahuje k čerstvému ​​mäsu.

Väčšina diviny, obsiahnutá v krmivách európskych výrobcov, pochádza z Nového Zélandu. Vzhľadom k ubúdajúcemu množstvo zveri sa táto surovina stáva pre výrobu krmív drahá. Preto aj krmivá s obsahom diviny majú vyššiu cenu.

Aj keď sa kvalita zveriny používanej v krmivách sa môže líšiť, je všeobecne mäso zveri považované za veľmi stráviteľné, veľmi chutné a je zdrojom vitamínov B. Pre psov je to veľmi vhodná strava, podobná ich prirodzenej potrave.

Rovnako ako ostatné červená mäsa, aj divina obsahuje vyššie percento trans-nenasýtených mastných kyselín a cholesterolu, takže je nutné dbať na zvýšenú opatrnosť u psov, ktorí trpia nejakými zdravotnými problémami, hlavne týkajúcimi sa srdca a krvného obehu. Divina, rovnako ako ostatné červená mäsa, tiež obsahuje väčšie množstvo purínov a minerálov, špeciálne vo forme masovej múčky, čo nie je dobré pre psov, trpiace problémami močových ciest.

 

Prihlás sa k odberu

Prihásením k odberu bulletinu získaš okamžite informácie o novýh recenziách a príspevkoch.

Ďakujem, že ste sa prihlásil k odberu. Na dokončenie registrácie ešte musíte potvrdiť objednáku v maily, ktorý som vám práve poslal.