Divina sa v krmivách pre domácich miláčikov používa buď vo forme čerstvého mäsa (čerstvé mäso, vykostené mäso, čerstvo pripravmäso://krmivoprepsa.sk/cerstve-maso”>čerstvé mäsobo vo forme vysušenej masovej múčky (zverinová múčka, sušené mäso z diviny, dehydrované mäso). Pokiaľ je v zložení výrobku uvedená divina, spravidla sa vzťahuje k čerstvému ​​mäsu.

Väčšina diviny, obsiahnutá v krmivách európskych výrobcov, pochádza z Nového Zélandu. Vzhľadom k ubúdajúcemu množstvo zveri sa táto surovina stáva pre výrobu krmív drahá. Preto aj krmivá s obsahom diviny majú vyššiu cenu.

Aj keď sa kvalita zveriny používanej v krmivách sa môže líšiť, je všeobecne mäso zveri považované za veľmi stráviteľné, veľmi chutné a je zdrojom vitamínov B. Pre psov je to veľmi vhodná strava, podobná ich prirodzenej potrave.

Rovnako ako ostatné červená mäsa, aj divina obsahuje vyššie percento trans-nenasýtených mastných kyselín a cholesterolu, takže je nutné dbať na zvýšenú opatrnosť u psov, ktorí trpia nejakými zdravotnými problémami, hlavne týkajúcimi sa srdca a krvného obehu. Divina, rovnako ako ostatné červená mäsa, tiež obsahuje väčšie množstvo purínov a minerálov, špeciálne vo forme masovej múčky, čo nie je dobré pre psov, trpiace problémami močových ciest.

 

Ste na stránkach recenzií krmív pre psy. Krmivá nepredávame, ak chcete niektoré krmivo kúpiť pre svojho psa, navštívte niektorú stránku predajcov, alebo obchod s chovateľskými potrebami. Skryť

Prihlás sa k odberu

Prihásením k odberu bulletinu získaš okamžite informácie o novýh recenziách a príspevkoch.

Ďakujem, že ste sa prihlásil k odberu. Na dokončenie registrácie ešte musíte potvrdiť objednáku v maily, ktorý som vám práve poslal.