Niekedy tiež gglukosamín/span> sulfát je doplnok stravy, odporúčaný pre starých ľudí, ktorý dokáže zmierniť prejavy artrózy kĺbov a znižuje bolestivosť artritických kĺbov. Glukosamín v malom množstve je prospešný aj pre zdravé kĺby, rovnako tak ako pre šteňatá v období rastu, kedy obzvlášť u veľkých plemien dochádza vplyvom rastu k zaťažovaniu kĺbov, ktoré nerastú tak rýchlo, ako svalová hmota.

Keďže je glukosamín prirodzenou súčasťou kostí a kĺbov, vyskytuje sa v malom množstve prakticky vo všetkých krmivách. Pridaný glukosamín v krmivách zvyčajne pochádza zo škrupín kôrovcov (mušle, krevety, kraby). Pokiaľ máte doma šteňa väčšieho než stredného plemena alebo starnúceho psa, overte si, že vaše krmivo obsahuje pridaný glukosamín.

 

Ste na stránkach recenzií krmív pre psy. Krmivá nepredávame, ak chcete niektoré krmivo kúpiť pre svojho psa, navštívte niektorú stránku predajcov, alebo obchod s chovateľskými potrebami. Skryť

Prihlás sa k odberu

Prihásením k odberu bulletinu získaš okamžite informácie o novýh recenziách a príspevkoch.

Ďakujem, že ste sa prihlásil k odberu. Na dokončenie registrácie ešte musíte potvrdiť objednáku v maily, ktorý som vám práve poslal.