V prípade krmiva pre domáce zvieratá sa hovhovädzie mäsomäsoe používať ako čerstvé mčerstvé mäsoovädzie mäso, vykostené hovädzie mäso, čerstvo pripravené hovädzie mäso) alebo ako vopred pripravená suchá mäsová múčka (hovädzia múčmäsová múčkadzie mäso, dehydrované hovädzie mäso). Keď sa zložka uvádza len ako „hovädzie mäso“, zvyčajne odkazuje na čerstvú formu.

Hoci kvalita hovädzieho mäsa používaného v krmivách pre domáce zvieratá sa môže meniť, je všeobecne považovaná za vysoko stráviteľný a veľmi chutný mäsový zdroj pre psy. V minulosti niektorí výrobcovia krmív pre domáce zvieratá označovali hovädzie mäso ako problematické mäso pre psov, ale  dôkazy na také tvrdenia je ťažké obhájiť.

Červené mäso ako hovädzie mäso však obsahuje vyššie hladiny cholesterolu, ktoré by sa mali udržiavať na minime, ak váš pes mal v minulosti zdravotné problémy. Červené mäso tiež obsahuje vyššie úrovne purínov a iných minerálov (najmä vo tých formách krmiva, kde je vyšší obsah kostí), ktorým by sa mali vyhýbať psy s močovými problémami.

Prihlás sa k odberu

Prihásením k odberu bulletinu získaš okamžite informácie o novýh recenziách a príspevkoch.

Ďakujem, že ste sa prihlásil k odberu. Na dokončenie registrácie ešte musíte potvrdiť objednáku v maily, ktorý som vám práve poslal.