V prípade krmiva pre domáce zvieratá sa môže hydina použiť ako čerstvé čerstvé mäsohydimäsovykostená hydina, čerstvo pripravená hydina) alebo ako vopred pripravená suchá múčka (múčka z hydiny, sušená hydina, dehydrovaná hydina). Ak je zložka uvedená jednoducho ako „hydina“, zvyčajne odkazuje na čerstvú formu.

Ako potravinová skupina poskytuje hydina kvalitný, relatívne lacný zdroj veľmi chutného proteínu . Do tejto kategórie patria výrobky z domácej hydiny ako sú kurčatá, morky alebo kačice.

Keďže pojem „hydina“ nešpecifikuje, od ktorého zvieracieho druhu pochádza mäso, je takéto uvedenie v nemilosti u chovateľov. Nejednoznačné výrazy, ako napríklad hydina, umožňujú výrobcovi zmeniť recept zo šarže na šaržu a veľmi ťažko sa potom dajú identifikovať problémové potraviny najmä u psov, ktoré sú náchylné na intoleranciu niektorých druhov krmivových zložiek.

Rovnako ako u všetkých druhov mäsa, kvalita hydiny používanej v krmivách pre domáce zvieratá sa môže značne líšiť, takže pre viac informácií o hydine nachádzajúcej sa v krmive vášho psa, kontaktujte priamo výrobcu.

Prihlás sa k odberu

Prihásením k odberu bulletinu získaš okamžite informácie o novýh recenziách a príspevkoch.

Ďakujem, že ste sa prihlásil k odberu. Na dokončenie registrácie ešte musíte potvrdiť objednáku v maily, ktorý som vám práve poslal.