Psy, rovnako ako všetky zvieratá, potrebujú tuky na prežitie a keďže sú to mäsožramäso najvhodnejšie sú živočíšne tživočíšne tukycnosti sa živočíšne tuky vyrábajú ako vedľajší produkt pri výrobe mäsovej múčky . Keď sa mäso zahrieva a rozdrví, tuky sa tavia a odvádzajú sa. Výsledný prášok, mäsová múčka, alebo sušeného mäso je preto pommäsová múčkaže väčšina do psích krmív, vyrábaných z mäsosovej múčky, sa pridávajú tuky, aby sa hladiny dosiahl rovnaká hladina tukov, ako v čerstvom mäse.

Navyše tuk je nositeľom chuti a psom tiež chutí. To láka výrobcov, aby ho pridávali o niečo viac, než je nevyhnutne potrebné a aby bolo ich krmivo viac atraktívne. Bohužiaľ, ako všetci vieme, príliš veľa tuku môže spôsobiť mnoho problémov. Ak si všimnete, že váš pes sa začína nežiadúco naberať hmotnosť, možno by ste mali zvážiť krmivo s nižším obsahom tuku.

Hoci nie je až tak nejasný, ako všeobecný pojem „živočíšne tuky“, „hydinový tuk“ stále evokuje nejednoznačnosť, pretože by sa mohol vzťahovať na akýkoľvek tuk z akýchkoľvek hydinových drhydinový tuk kurčiat, moriek a kačiek. To umožňuje výrobcovi meniť receptúru medzi šaržami v závislosti od toho, aký tuk je v tom čase lacnejší, alebo dostupnejší. Ako vždy odporúčame hľadať potraviny, kde sú jasne uvedené zdroje tukov a olejov, najmä ak váš pes trpí nejakým druhom alergie.

Prihlás sa k odberu

Prihásením k odberu bulletinu získaš okamžite informácie o novýh recenziách a príspevkoch.

Ďakujem, že ste sa prihlásil k odberu. Na dokončenie registrácie ešte musíte potvrdiť objednáku v maily, ktorý som vám práve poslal.