Klinoptilolit sedimentárneho pôvodu, prírodná doplnková kŕmna látka, ktorý pôsobí ako multifunkčná prírodná balastná látka, vyviazovač záťaží. Na základe selektívneho adsorbčného účinku viaže neželané látky ako čpavok, amonium, kadmium, olovo a mykotoxíny. Vyvoláva antistresový účinok v rámci tráviaceho traktu, čo vedie k zvýšeniu výkonu. Viazanie voľnej vody v krmive znižuje riziko rastu plesní a následne mykotoxínov. Pravidelné aplikovanie zabezpečí lepšie využitie výživných látok, detoxikáciu organizmu, úpravu pH v tráviacom trakte zvierat a znižuje zaťaženie organizmu.

Klinoptilolit je prírodný minerál vulkanického pôvodu, ktorý usporiadaním svojej kryštalickej mriežky vykazuje niekoľko pozoruhodných vlastností ako pórovitosť, iontová aktivita a hydroabsorbciaa je jedným z mála minerálnych látok v prírode s negatívnym nábojom. Pri styku s kladne nabitými toxickými látkami pôsobí ako magnet, ktorý ich priťahuje a potom ako huba, ktorá ich pohlcuje do svojej konštrukcie. Na základe selektívneho adsorbčného účinku viaže neželané látky ako ťažké kovy, mykotoxíny, baktérie, vírusy a pomáha likvidovať zápaly. Regeneračne pôsobí na bunkovej úrovni, vyvoláva antistresový účinok v rámci tráviaceho traktu, viazanie voľnej vody v krmive znižuje riziko rastu plesní a následne mykotoxínov. Obsahuje dôležité minerály ako kremík, železo, hliník, mangán, vápnik, fosfor, sodík, zinok, meď, draslík atď.

Pri prechode tráviacim traktom nasáminerályba všetky toxické látky, jedy, plesne, zápaly, vajíčka parazitov, malé i veľké parazity. Tie potom cez hrubé črevo – konečník, vynesie prirodzenou cestou von z tela. Môžeme teda povedať, že hlavnou úlohou klinoptilitu je detoxikácia organizmu. Čo je detoxikácia? Je to očistný a ozdravný proces, pri ktorom sa telo zbavuje škodlivých látok, ktoré ho zaťažujú ako fyzicky tak aj psychicky. Detoxikácia slúži k obnoveniu rovnováhy v organizme, ktorá najviac podporuje jeho regeneračné a samoliečivé schopnosti. Detoxikáciou sa harmonizuje organizmus, zvyšuje jeho energia a pomáha organizmu aby sa vyliečilo samé.

 

Prihlás sa k odberu

Prihásením k odberu bulletinu získaš okamžite informácie o novýh recenziách a príspevkoch.

Ďakujem, že ste sa prihlásil k odberu. Na dokončenie registrácie ešte musíte potvrdiť objednáku v maily, ktorý som vám práve poslal.