Kukurica býva používaná v krmivách pre psov ako alternatíva ovsa, jačmeňa alebo ryže. O obsah kukurice v krmivách sa vedú spory. Na jednej strane najmä výrobcovia krmív po práve obhajujú kukurici ako bohatý zdroj najmä sacharidov, porovnateľný s jačmeňom alebo ovsom. Odporcovia kukurica zase tvrdia, že kukurica je pre psov ťažko stráviteľná a majú pravdu. Kukurica obsahuje vyšší podiel škrobu ako ostatné obilniny a ako je známe, psy na rozdiel od ľudí nemajú v slinách enzým amylázu a preto škroby trávia až vo dvanástniku. Okrem toho vďaka horšie stráviteľnosti je kukurica potenciálnym alergénom. Špecialisti na výživu psov a veterinári preto často odporúčajú vyhýbať sa krmivám, obsahujúcim kukuricu.

Ste na stránkach recenzií krmív pre psy. Krmivá nepredávame, ak chcete niektoré krmivo kúpiť pre svojho psa, navštívte niektorú stránku predajcov, alebo obchod s chovateľskými potrebami. Skryť

Prihlás sa k odberu

Prihásením k odberu bulletinu získaš okamžite informácie o novýh recenziách a príspevkoch.

Ďakujem, že ste sa prihlásil k odberu. Na dokončenie registrácie ešte musíte potvrdiť objednáku v maily, ktorý som vám práve poslal.