Lucerna je rastlina, podobne ako ďatelina, hhrášok fazuľa a podľa toho, koľko jej je v krmive, môže to byť prospešné, ale aj nevhodné.

Celkove je lucerna považovaná za superpotravinu pre ľudí a v malých množstvách môže byť pre našich psov veľmi prospešná. Je to dobrý, prirodzený zdroj množstva živín vrátane množstva vitamínov a minerálov – najmä železavitamínku, mangánu, vitamín A, C, E a niekoľko vitamínov B, rovnako ako kvalitnej vlákniny .

Pretože lucerna tiež obsahuje pomerne vysoký podiel bielkovín , môže sa tiež použiť vo väčších množstvách ako doplnok k proteínom. Vzhľadom na to, že psi všeobecne oveľa lepšie stávia mäsové bielkoviny ako rastlinné formy, tento spôsob využitia neodporúčame.

Býva pravidlom, že ak vidíte lucernu uvedenú v hornej polovici zoznamu zložiek, je pravdepodobné, že je tam ako lacný zdroj bielkovínčo je nežiadúce a mali by sme sa tomu vyhnúť. V dolnej polovici je oveľa pravdepodobnejšie, že je len doplnkom na poskytnutie hodnotných mikroživín a vtedy nie je dôvodom na obavy.

Prihlás sa k odberu

Prihásením k odberu bulletinu získaš okamžite informácie o novýh recenziách a príspevkoch.

Ďakujem, že ste sa prihlásil k odberu. Na dokončenie registrácie ešte musíte potvrdiť objednáku v maily, ktorý som vám práve poslal.