Hlavným poslaním KrmivaPrePsy.sk je pomôcť zorientovať sa pri výbere krmiva pre vášho psa. Preto, popri hodnoteniach a recenziách majiteľov psov, ktorí dané krmivo použili a majú s ním skúsenosti o ktoré sa podelia, uvádzame aj vlasné 5-stupňové hodnotenie krmiva.

 Vyhodntenie kvality krmiva s ohľadom na jeho zloženie.

Pritom vychádzame z hodnôt, uvádzaných výrobcom krmiva, presnosťou, jasnosťou a rozsahom deklarovaných surovýn, ako aj nutričných hodnôt.

Tu je niekoľko najdôležitejších zásad nášho ratingového programu:

Mäso: Mäso by malo byť vždy základným kameňom stravy pre psa a náš systém hodnotenia bol zodpovedajúcim spôsobom navrhnutý. Platí zásada, čím viac mäsa obsahuje jedlo, tým lepšie bude jeho skóre.

Sacharidy: Sacharidy sú hodnotené podľa ich nutričnej hodnoty (vrátane toho, ako ľahko ich stávia psy) a ich množstvo. Vysoko výživné sacharidy, ako je hnedá ryža a sladké zemiaky majú tendenciuryžare zvyšovať, zatiaľ čo viac problemhnedá ryžaaridsladké zemiaky a pšenica vždy znižujú hodnotenie. Príliš veľa karbidov sa považuje za nežiadúce plnivo pšenicaje raiting.

Zelenina, ovocie a bylinky: Vysoký obsah zeleniny, ovocia a bylín, ktoré sú mimoriadne prospešné pre psov, pridávajú body krmivu.

Kvalita prísad: Kvalita zložiek je samozrejme prvoradá. S vysoko kvalitnými zložkami, predovšetkým prirodzeného a prírodného pôvodu hodnotíme oveľa lepšie, ako sú rôzne formy spracovania druhoradých, menej kvalitných surovín, syntetických zlúčenín a derivátov alebo vedľajších produktov.

Naším cieľom je jednoducho poskytnúť nezaujatú úvahu o tom, aké zdravé a výživné bude pravdepodobne krmivo pre vášho psa. Toto hodnotenie je výlučne náš názor, nie je podložené dlhodobím skúšaním krmív a ich fyzickou analýzou. Ide o náš názor s ktorým sa rovnako môžete stotožniť, ako ho zvrhnúť. Našou snahou však je o objektívne a nestranné hodnotenia, čo si môžeme dovoliť, lebo sme nezávislý, nemáme väzby na žiadneho predajcu konkrétneho krmiva, či dokonca výrobcu.

Prihlás sa k odberu

Prihásením k odberu bulletinu získaš okamžite informácie o novýh recenziách a príspevkoch.

Ďakujem, že ste sa prihlásil k odberu. Na dokončenie registrácie ešte musíte potvrdiť objednáku v maily, ktorý som vám práve poslal.