Adresa/Kontakt:

RN 113

650, avenue de la Petite Camargue

Aimargues, 30470

Francúzsko

telefón: 33 4 66 73 03 00

Fax: 33 4 67 83 40 20

www.royalcanin.com

O spoločnosti:

Royal Canin SAS vyrába produkty pre domáce zvieratá a potraviny pre psov, mačky, šteňatá a mačky. Ponúka nutričné ​​riešenia pre plemená, malé, obrovské, veľké a stredné psy a zdravé výživové doplnky. Spoločnosť tiež poskytuje kŕmene zmesy pre sterilizované mačky, špecifické vzorce pre plemená, konzervované receptúry a vzorce určené na splnenie špecifických nutričných potrieb. Okrem toho ponúka profesionálne mačacie produkty a profesionálne psie výrobky. Ponúka svoje produkty majiteľom domácich zvierat, chovateľom a profesionálom a veterinárnym lekárom prostredníctvom veterinárnych nemocníc a špecializovaných predajcov domácich zvierat vo Francúzsku a na medzinárodnej úrovni. Spoločnosť bola založená v roku 1967 a má sídlo v Aimargu …

O značke:

V 60.rokoch, v mestečku menom Aimargues v južnom Francúzsku, prevádzkoval svoju veterinárnu ordináciu lekár Jean Cathary. Jeho záujem vzbudili prípady pacientov s vážnymi kožnými problémami a nadváhou. Po doznení bežnej liečby sa kožné príznaky znovu vracali.

Doktor Cathary prišiel k záveru, že tieto ochorenia sú následkom nevyváženej stravy, ktorú z veľkej časti tvorili zvyšky ľudskej stravy a mastné odrezky. Táto nevhodná strava postupne zaťažovala žalúdok i pečeň zvierat a viedla k výskytu chronickej hepatitídy a ekzémov.

Začal sa venovať vývoji vhodnejšie stráviteľných krmív v domácich podmienkach. Výsledkom bolo viditeľné zlepšenie srsti a celkového zdravotného stavu pacientov. Od pastierov sa inšpiroval použitím varených obilných vločiek, pre psov a mačky lepšie stráviteľnej formy škrobu.

V roku 1968 postúpil svoju ordináciu a začal sa venovať výhradne produkcii plnohodnotných a praktických suchých krmív (yellow soup a Flocolactine) pomocou prvých priemyselných strojov. Distribuoval ich chovateľom a veterinárnym lekárom po celom Francúzsku.

Royal Canin od začiatku sústredil svoje štúdie na Zdravú výživu s cieľom poskytnúť viac presných odpovedí týkajúcich sa výživy, prispôsobených špecifickým potrebám mačiek a psov. Tieto odpovede sú založené na 2 jasných a dopĺňajúcich sa zdrojoch: pozorovanie a veda. Skutočne, Zdravá výživa zahŕňa v sebe perfektnú znalosť zvieraťa, podporenú odbornou znalosťou chovateľov ako aj odborníkov, popri výskume v partnerstve s vedcami. „Pes a mačka na prvom mieste“ a „Poznanie a rešpekt” sa stali etikou značky a riadia vývoj každého nového objavu.
Zdroj: Royal Canin Slovensko
Toto krmivo nájdeš aj tu:

Krmivá vyrábané značkou

Pozri si krmivá, vyrábané touto značkou.

Prihlás sa k odberu

Prihásením k odberu bulletinu získaš okamžite informácie o novýh recenziách a príspevkoch.

Ďakujem, že ste sa prihlásil k odberu. Na dokončenie registrácie ešte musíte potvrdiť objednáku v maily, ktorý som vám práve poslal.