Ide o časti tiel rýb, čerstvých alebo vhodným spôsobom konzervovaných a deriváty, vzniknuté spracovaním rýb. Obrovskou prednosťou rybieho mäsa je jeho ľahká stráviteľnosť a nízky obsah kalórií u väčšiny rýb. Preto je rybie mäso používané najmä na dietetické účely a tzv. „Light“ varmäsoy krmív.

Hoci ide o často kritizované zložky krmív, pravdou je, že pojem ryby a rybie deriváty môže zahŕňať suroviny od najlepších po najhoršie kvalitu. rybie derivátyvoprepsa.sk/ryby-ribie-derivaty“>ryby a rybie deriváty výrobci používají tento termín proto, aby neprozradili recept, a přitom používají velmi kvalitní surovinu i šetrný způsob zpracování.“>Niektorí výrobcovia používajú tento termín preto, aby neprezradili receptúru, a pritom používajú veľmi kvalitnú surovinu aj šetrný spôsob spracovania. Bohužiaľ na druhej strane sa u niektorých výrobkov pod rovnakým pojmom schováva odpad zo spracovania rýb, bohužiaľ nutrične nehodnotný, nepoužiteľný pre ľudskú potrebu. Záleží na zvyklostiach a predpisoch v danej krajine. Pod pojmom ryby a rybie deriváty sa často rozumie kvalitná surovina, ktorej zloženie (druh rýb) sa mení podľa sezónnosti. Seriózny výrobca uvádza druhy použitých rýb.

Ak je váš pes alergický na rybie mäso, radšej sa týmto krmivám vyhnite. Ale alergie na ryby sú veľmi vzácne, preto sa ryby môžu použiť ako hlavná zložka pri hypoalergénnych krmív.

Prihlás sa k odberu

Prihásením k odberu bulletinu získaš okamžite informácie o novýh recenziách a príspevkoch.

Ďakujem, že ste sa prihlásil k odberu. Na dokončenie registrácie ešte musíte potvrdiť objednáku v maily, ktorý som vám práve poslal.