Naše „rýchle symboly“ sú určené na rýchlu a jednoduchú orientáciu, či môže byť krmivo vhodné pre vášho psa alebo nie. Každému krmivu sme dali päť symbolov, ktoré predstavujú 5 najčastejšie diskutovaných charakteristík týkajúcich sa psov – obsah mäsa, obsah obilnín, prísady, hypoalergénne zložky, a jasnosť označovania.


Vysoký obsah mäsa znamená, že krmivo obsahuje najmenej 30% mäsa na báze sušiny (po odstránení všetkej vody v krmive). Samozrejme, ak nie je uvedené percento mäsa, nemôže sa udeliť symbol vysoký obsah mäsa.


Bez obilia znamená, že krmivo neobsahuje žiadne obilniny vrátane pšenice, ryže, kukurice, jačmeňa a ovsa. Ak v krmive nie je jasne deklarovaná úplná absencia akýchkoľvek obilovín, symbol bez obila neuvádzame


Prírodný symbol uvádzame iba pri krmive, ktoré neobsahuje žiadne umelé konzervačné látky, antioxidanty, farbivá a arómy. symbol taktiež nkonzervačné látkypsa.sk/umele-konzervacne-latky“>umelé konzervačné látkyé obsahuje iné kontroverzné syntetické zložky, ako napríklad SHMP a STPP.


Ak má byť krmivo nazývané ako hypoalergénne, musí byť nízky predpoklad vzniku alergií pri jeho konzumácii. Tento symbol preto uvádzame len pri krmivách, ktoré neobsahuje prísady ako pšenica, kukurica, mliečne výrobky, sójové výrobky, umelé ppšenicaa iné zložky, ktoré veterinári často spájajú s potravinovýmimliečne výrobkynášanlivosťou u psov.


Aby sme uviedli symbol jasné označenie, krmivo musí mať jasne, jednoznačne a jednotlivo deklarovanú každú zložku a musí byť uvedený jasný údaj o percentuálnom obsahu mäsa. Akékoľvek nešpecifikované alebo neurčité zložky znamenajú, že symbol jasné označenie nie je uvedené.


Prihlás sa k odberu

Prihásením k odberu bulletinu získaš okamžite informácie o novýh recenziách a príspevkoch.

Ďakujem, že ste sa prihlásil k odberu. Na dokončenie registrácie ešte musíte potvrdiť objednáku v maily, ktorý som vám práve poslal.