Zelenomodrá sladkovodná riasa, menom spirulina je známa už stáročia. Obsahuje totiž bielkoviny, čiže slúži ako alternatíva k mäsu, no okrem nich aj množstvo minerálnych látok a vitamínov. Má prvitamínvinové účinky a pôsobí aj ako antioxidant. V psích krmivách s používa zriedka, čo je ale škoda.
Táto zelená riasa sa môže pochváliť najmä vysokým obsahom bielkovín, vďaka čomu je radená na popredné miesta medzi potravinami s ich najvyšším obsahom, pretože tvoria až 70% jej obsahu. Okrem toho je aj zdrojom mnohých minerálov, obsahuje veľa železa, ale napríklad aj kremík, vápnik, či horčík, cenných fytonutrientov (cenné výživné látky), ktoré neobsahuje nijaká iná zelená rastlina, obsahuje betakarotén, ktorý je omnoho účinnejší, ako betakarotén izolovaný v syntetických doplnkoch výživy,
neobsahuje celulózu, čo znamená, že je stráviteľná na 85 – 95 %, obsahuje chlorofyl, esenciálne a neesenciálne aminokyseliny, cenné enzýmy, množstvo vitamínov, napr. cenný vitamín B12, fykocyanín, ktorý čistí a detoxikuje organizmus, má výrazné antioxidačné, antikarcinogénne a protizápalové účinky, pomáha tvorbe kmeňových buniek a výrazne stimuluje imunitu.

 

Prihlás sa k odberu

Prihásením k odberu bulletinu získaš okamžite informácie o novýh recenziách a príspevkoch.

Ďakujem, že ste sa prihlásil k odberu. Na dokončenie registrácie ešte musíte potvrdiť objednáku v maily, ktorý som vám práve poslal.