Zemiaky sú čím ďalej tým obľúbenejšia surovinou medzi výrobcami krmív, pretože vďaka zemiakovému škrobu držia všetky suroviny pekne pohromade. Aj keď odborníci vedú stále spor o využiteľnosti škrobu v psom krmive, je dôležité si uvedomiť, že ak sa miesto zemiakov použitý čisto zemiakový škrob, je to len a lezemiakový škrobký je pre psov prakticky nestráviteľný, ak je vo väčšom množstve . Sliny psov totiž neobsahujú amylázy, ako je tomu u človeka a tak k tráveniu škrobu dochádza až pôsobením tráviacich štiav v dvanástniku. Nie je tak dostatok času škrob stráviť a škrob v žiadnom prípade nie je prirodzenou zložkou potravy psov a psovitých šeliem. Takže ak je malé množstvo škrobu použité ako “technologická” súčasť krmiva, vášmu psovi neublíži.

Ste na stránkach recenzií krmív pre psy. Krmivá nepredávame, ak chcete niektoré krmivo kúpiť pre svojho psa, navštívte niektorú stránku predajcov, alebo obchod s chovateľskými potrebami. Skryť

Prihlás sa k odberu

Prihásením k odberu bulletinu získaš okamžite informácie o novýh recenziách a príspevkoch.

Ďakujem, že ste sa prihlásil k odberu. Na dokončenie registrácie ešte musíte potvrdiť objednáku v maily, ktorý som vám práve poslal.