Psy, rovnako ako všetky zvieratá, potrebujú tuky na prežitie a keďže sú mäsožramäso najvhodnejšie sú živočíšne tživočíšne tukyé živočíšne tuky (tie, v ktorých sú živočíšne druhy pomenované – napríklad kurací tuk , kačací olej atď.) sú obzvlášť dobré, pretože zabezpečujú, že receptúra zostáva rovnaká od šarže k šarži.

Vo všeobecnosti sa živočíšne tuky vyrábajú ako vedľajší produkt pri výrobe mäsovej múčky . Keď sa mäso zahrieva a rozdrví, tuky sa tavia a odvádzajú sa. Výsledný prášok, mäsová múčka, alebo sušené mäso je preto pomerne chdé, takže do väčšiny krmív, vyrábmäsová múčkaúčky, sa pridávajú tuky, aby  sa dosiahla rovnaká hladin, ako v čerstvom mäse.

Navyše tuk je nositeľom chuti a psom tiež chutí. To láka výrobcov, aby ho pridávali o niečo viac, než je nevyhnutne potrebné a aby bolo ich krmivo viac atraktívne. Bohužiaľ, ako všetci vieme, príliš veľa tuku môže spôsobiť mnoho problémov. Ak si všimnete, že váš pes sa začína nežiadúco naberať hmotnosť, možno by ste mali zvážiť krmivo s nižším obsahom tuku.

 

Prihlás sa k odberu

Prihásením k odberu bulletinu získaš okamžite informácie o novýh recenziách a príspevkoch.

Ďakujem, že ste sa prihlásil k odberu. Na dokončenie registrácie ešte musíte potvrdiť objednáku v maily, ktorý som vám práve poslal.